Архијереска Литургија у Варварину

Дана 14./01. јануара 2024. године када молитвено прослављамо Обрезање Господње и Светог Василија Великог, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Варварину.

Епископу Давиду су саслуживали пензионисани протојереј-ставрофор Томислав Гајић, старешина храма протојереј Дејан Миленковић, парох I варварински јереј Драган М. Глигоријевић, као и ђакони Ненад Матић и Немања Михајловић. Лепоти богослужења допринео је и хор варваринске цркве под диригенстком палицом госпође Наталије Михајловић.

У надахнутој беседи Епископ Давид подсетио нас је на значај Обезања Господњег за нас и заблагодарио Господу на почетку Нове године, која ће бити пуна искушења, али која ћемо победити окрепљени Телом и Крвљу Христа Спаситеља.

јереј Драган М. Глигоријевић