Света Архијерејска Литургија у Игрошу

У четвртак , 19. октобра 2023. Његово Преосвештенство Епископа крушевачког г. Давида началствовао је светим Евхаристијским сабрањем у храму светог апостола Томе у Игрошу.

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Градимир Милојевић, протојереј-ставрофор Милан Костић,јереј Слободан Шљивић, јереј Урош Јовановић, ђакон Ненад Матић и ђакон Илија Ракановић.

На малом входу епископ Давид је рукопроизвео у чин протојереја-ставрофора оца Милана надлежног пароха, наградивши га тиме за несебичан труд и рад на изградњи стада Христовог.

По прочитаним јеванђељу владика Давид је поделио иконице ђацима из оближње основне школе који су дошли да поздраве и узму благослов од свог Владике а затим се обратио сабраном народу и произнео надахнуту беседу.

Након свете Литургија уприличен је свечани ручак.

ђакон Илија Ракановић

Беседа владике Давида по Јеванђељу 19.10.2023 Игрош