Освећење Народног музеја у Крушевцу

На празник светог Јоаникија Липовца и свештеномученика Бранка 19.06.2024.год. Епископ крушевачки Господин Давид, благоизволео је да освешта Народни музеј у Крушевцу. У свечаном чину освећења, Епископу су саслуживали: секретар Епископа - протојереј-ставрофор Драги Вешковац, старешина цркве Лазарице - протојереј Жељко Марковић, протојереј Милан Тодосијевић, старешина цркве Покрова Пресвете Богородице - протојереј Јован Вуковић и ђакон Ненад Матић. Учешће у овом молитвеном чину узели су: директор Народног музеја у Крушевцу господин Никола Пантелић са својим запосленима, као и представници градских институција.

По прочитаном Еванђељу, Епископ крушевачки Господин Давид обратио се свима присутнима, упутивши им најискреније честитке и благослове ословивши присутне пријатељима Христовим.

Своју захвалност изразио је и директор Народног музеја у Крушевцу господин Никола Пантелић, истакавши да је ово историјски тренутак, будући да је Музеј заиста постао храм културе.

Свечаност и радост овога Чина, продужена је пригодним послужењем које је припремила Управа Народног музеја у Крушевцу.