НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Силазак Светога Духа на Апостоле - Педесетница –

У недељу 23.06.2024.год. односно у педесети дан по Васкрсењу Христовом, у Цркви Лазарици свечано је прослављен празник Силаска Светога Духа на Апостоле, као и Слава Града Крушевца. Светом Литургијом началствовао је старешина цркве Лазарице – протојереј Жељко Марковић, а саслуживали су му: протојереј Милан Тодосијевић и ђакон Марко Димитријевић. Својим појањем лепоти богослужења доприносио је Хор Свети кнез Лазар.

По завршетку Свете Литургије освештани су славски дарови који су припремљени љубављу породице Николић.

Помоливши се приклоњених колена, верни народ предвођен својим свештенством литијски се упутио према Споменику косовским јунацима и традиционални сусрео са свештенством и верним народом цркве Светог Ђорђа.

По завршетку литије у цркви Лазарици уприличена је трпеза љубави и послужење за сав народ.

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...