НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Празник Педесетнице у Саборном храму у Крушевцу

У недељу, 23. јуна 2024. године на празник Силаска Светог Духа на апостоле, уједно и славе града Крушевца у Саборном храму, Светог Великомученика и Победоносца Георгија, служена је Света Литургија са вечерњом службом. Старешини храма протојереју-ставрофору оцу Ђорђу Милојковићу који је началалствовао Евхаристијским сабрањем, саслуживали су протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј Драгиша Јовановић, протојереј Ненад Радосављевић, протојереј Алескандар Ерић, протојереј Ненад Драгичевић, протођакон Јован Миленковић и ђакон Марко Цветковић.

По свршетку Свете Литургије отац Ненад Радосављевић је породици Томић освештао колач и кољиво, а породица Ерић је наследила колачарство за следећу годину.

У продужетку ове свечаности је била Литија многобројног свештенства и верног народа. У Литији је узео учешће и градоначелник града Крушевца господин Иван Манојловић као и заменица градоначелника госпођа Снежана Радојковић. Опход је био од Саборног храма до споменика Косовским јунацима, где се као и претходних година у љубави и молитви састало свештенство и верни народ храма Лазарице и Саборног храма. По завршетку Литије у храму Светог Великомученика Георгија је организовано послужење за сав народ.

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...