НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Вазнесење Господње и полагање камена темељца за нови храм- Света Архијерејска Литургија у Обрежу

У четвртак, 13. јуна 2024. године, када Црква Христова прославља Вазнесење Господње - Спасовдан, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог пророка Илије у Обрежу.

Епископу су саслуживали: архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, јереј Ивица Сврзић, јереј Дарко Несторовић и ђакони Ненад Матић и Иван Петронијевић. За благољепије овог сабрања постарали се чтецеви и појци епархије крушевачке.

По прочитаном јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је наш Владика господин Давид.

После свете Литургије, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је у пратњи архијерејског намесника темнићког и свештенства овог намесништва у селу Обрежу поставио камен темељац за изградњу новог храма посвећеног Вазнесењу Господњем. После извршеног чина полагања камена темељца, пререзан је славски колач овогодишњег свечара.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави.

По повратку у престони град Крушевац, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, обишао је храм Свете Тројице у Горњем Катуну.

Ђакон Иван Петронијевић

Беседа владике Давида по Јеванђељу 13.06.2024 Обреж

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА