НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Празник Светих равноапостолних цара Константина и царице Јелене у манастиру Светих апостола Петра и Павла у Грабову

На празник Светих Цара Константина и царице Јелене 03.06.2024.године,Његово Преосвештенство Епископ крушевачки господин,господин Давид, началствовао је Литургијским сабрањем у манстиру Светих апостола Петра и Павла у Грабову.

Том приликом Епископу су саслуживали: архијерејски намесник ћићевачки јереј Милош Пешић, јереј Дејан Савић,јереј Владан Томић, као и владичански ђакон Ненад Матић уз присуство настојатељнице манастира,Агапије монахиње.За певницом су појали богословци Никола и Немања Костић.После прочитаног Јеванђеља Епископ крушевачки господин Давид је поучио верни народ,који је потом примио Свете Дарове.

Сабрање је завршено трпезом љубави коју је уприличила настојатељница ове Свете обитељи Агапија,монахиња.

јереј, Владан Томић

Беседа владика Давида по Јеванђељу 03.06.2024 манастир Грабово

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА