НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Света Архијерејска Литургија, поводом 25.годишњице нато бомбардовања моста у Варварину

У четвртак 4.недеље по Васкрсу, Раслабљеног, 30. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Варварину.

Његовом Преосвештенству, уз учешће верних ове заједнице, саслуживали су: архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протосинђел Лука (Милошевић) настојатељ манастира светог Луке, протојереј Дејан Миленковић старешина храма Успења Пресвете Богородице у Варварину, протојереј Александар Лукић, јереј Ивица Сврзић, ђакони: Ненад Матић, Иван Петронијевић и Немања Михајловић.

По прочитаном јеванђељу Богом надахнуту беседу верном народу изговорио је наш Владика господин Давид. У беседи Владика је говорио о Христу као светлости, о Христу као заједници и да је Света Тројица наш Бог.

Појали су свештеници намесништва темнићког.

По заамвоној молитви Његово Преосвештенство Епископ крушевачки господин Давид, служио је парастос у храму Успења Пресвете Богородице у Варварину, пострадалима на варваринском мосту.

Традиционално у 12 часова огласила су се црквена звона, а затим је Епископ крушевачки господин Давид, служио помен са свештенством намесништва темнићког код споменика крај варваринског моста, месту где је 1999.год. нато бомбама страдало десет суграђана ове мале општине, протојереј Миливоје, Сања, Драгослав, Стојан, Зоран, Апостол, Милан, Војкан, Ратобор и Ружица.

По повратку у престони град Крушевац, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, обишао је манастир Светог апостола и јеванђелиста Луке у Бошњану.

Ђакон Иван Петронијевић

Беседа владике Давида по Јеванђељу 30.05.2024 Варварин

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА