НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

КО ЈЕ БОГ ВЕЛИКИ КАО БОГ НАШ

На Свеславно Васрксење Господње, 5 маја текуће године, Његово Преосвештенство епископ крушевачки господин Давид служио је Вечерње љубави у саборном храму Светог Великомученика Георгија у Крушевцу уз саслужење Протојереја-ставрофора Драгог Вешковца и ђакона Ненада Матића. За певницом је појало братство саборног храма.

Према типику наше Свете Цркве у току службе обављен је Вход са Светим Јеванђељем, потом је отпеван велики прокимен Ко је Бог Велики као Бог наш, а затим је на више језика прочитана перикопа из Светога Јеванђеља која говори о јављању Васкрслог Господа својим ученицима.

За време појања Пасхалних стихира сабрани верни народ прилазио је Епископу на благослов и на целивање Светог Јеванђеља и иконе Васкрсења.

Након Свете службе уприличено је окрепљење за све присутне у парохијском дому саборног храма.

.

Ђакон Ненад Матић

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА