НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Посета Епископа крушевачког парохији скоричкој

У недељу 28.04.2024. године, шесте недеље Часног поста и недељу дана пред Васкрс, када наша Света Црква молитвено прославља празник Цвети - Улазак Христов у Јерусалим, након братског састанка и исповести свештенства намесништва ћићевачког, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обишао је парохију скоричку.

Епископ је најпре посетио Храм Светог архангела Гаврила у Смиловцу. Лепоти сусрета нашега Владике и верног народа допринело је мноштво деце чија је песма, у знак добродошлице, испунила порту Храма, али и срца свих присутних парохијана.

Након тога, Епископ крушевачки Господин Давид обишао је и Храм Свете великомученице Марине у Скорици, чија је порта такође била испуњена великим бројем верника и деце.

Верни народ Смиловца и Скорице имао је част да чује надахнуте беседе Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида.

Обилазак парохије скоричке завршен је посетом парохијском дому.

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...