НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Исповест намесништва крушевачког

У недељу другу поста када света Црква слави спомен на светог Григорија Паламу, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г.Г. Давид служио је свету архијерејску литургију у Здравињу. Саслуживали су намесник крушевачки високопречасни протојереј Владица Столић, протојереј - ставрофор Ђорђе Милојковић и ђакон Ненад Матић. Својом беседом после јеванђеља Владика Давид је нагласио значај и суштинску разлику између онога шта верују хришћани, а шта јеретици, те и колико су догмати Цркве и њено познавање битни за живот сваког хришћанина. На тај начин је објаснио смисао анатеме и свих оних који су у акривији. По завршетку свете литургије, извршивши свету тајну исповести, часни оци намесништва крушевачког заједно са својим Пастиром узели су учешће у вечери љубави. Братски састанак је употпуњен пригодном беседом јереја Слободана Маринковића на тему ,,Пост као начин живота“ која је била духовно укрепљење братији и верном народу наше парохије.

јереј Душан Маговац,

парох здравињски

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА