НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Састанак са новим градоначелником града Крушевца

Негујући веома добре односе градске управе града Крушевца и епархије крушевачке, дана 14. марта 2024. године Господње уприличен је састанак Његовог Преосвештенства епископа крушевачког Господина Г. Давида и новоизабраног градоначелника града Крушевца господина Ивана Манојловића. Састанку су присуствовали секретар Његовог Преосвештенства протојереј-ставрофор Драги Вешковац као и сарадници градоначелника.

Преосвећеног владику у свом кабинету примио је градоначелник уз срдачне речи добродошлице. Епископ је најпре честитао новоизабраном градоначелнику избор на ову веома значајну функцију пожелевши му успешан и благословен рад, а потом му је уручио на дар икону његове крсне славе, Светог Мојсија Боговидца.

Сумирајући досадашње резултате констатован је континуирани заједнички труд на пољу изградње и напретка царскога града Крушевца. На састанку је било речи о свим важним пројектима који се реализују захваљујући веома доброј сарадњи Епархије крушевачке и Градске управе. Највећи акценат стављен је на изградњу, првенствено новог саборног храма светих Архангела на Багдали, али и других храмова који се зидају у славу Божију широм града Крушевца. Изражена је велика заинтересованост и разумевање од стране Градске управе за сваки вид помоћи коју Епархија потребује зарад свог делања.

Ђакон Ненад Матић

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...