НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

СВЕТИ АРХИЂАКОН И ПРВОМУЧЕНИК СТЕФАН

Дана 09.01.2024. године, када прослављамо Светог архиђакона и првомученика Стефана и преп. мученике Теодора и Теофана Начертаног, Његово преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, благоизволео је да служи Свету архијерејску литургију у цркви Лазарици. Епископу су саслуживали: проторјереј-ставрофор Драги Вешковац, протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, протојереј-ставрофор Бдумир Којић, протојереј-ставрофор Мирослав Миленковић, протојереј-ставрофор Радосав Богићевић, протојереји: Владица Столић, Жељко Марковић, Милан Тодосијевић, као и ђакони: Ненад Матић и Марко Димитријевић.

У току Свете литургије Епископ је у чин ђакона рукоположио мастер теолога Данијела Игњатовића. На крају Свете литургије Епископ је пререзао славски колач који је припремила госпођа Бранка Ракић, и пожело свима благослов Господњи.

По окончању Свете литургије приређен је свечани ручак љубављу продица Ракић и Игњатовић.

ђакон, Марко Димитријевић

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...