НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Радуј се Нектарије Архијереју Божији

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид дана 22.новембра 2023.год.на празник св. Нектарија Егинског Чудотворца служио је свету Архијерејску Литургију у Саборном храму светог Великомученика Георгија у Крушевцу.

Епископу су саслуживали Љубиша Милошевић протојереј- ставрофор, Милош Костић протојереј, ђакони Ненад Матић, Светозар Стојановић, Никола Николић и Давид Јањић.

По заамвоној молитви Епископ Давид је освештао славске колаче, жито и вино овогодишњи свечара г. Мариа Тимотијевића и гђе. Славке Ђошић из Крушевца.

У наставку је прочитан Акатист светом Нектарију пред његовом иконом са делићем његових св. моштију, у присуству и молитвеном учешћу великог броја верника.

Трпезом љубави наших домаћина настављено је молитвено саборовање у парохијског сали Саборног храма.

Ђорђе Милојковић протојереј- ставрофор

Беседа владике Давида по Јеванђељу 22.11.2023 Свети Ђорђе

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА